Shopping Bag
No products in the cart.
R33,200.00
The Conquest Classic by Longines skillfully combines modernity with the refinement that defines the brand. Elegant and sleek, these latest creations are both resolutely feminine and boldly contemporary. Designed to set the pace of the modern woman’s day, they will delight those who masterfully weave together the many facets of their lives.
Out of stock
| Gender | Ladies |
|---|---|
| Watch Brand | Longines |
| Brand Collection | CONQUEST |
| Case Size | 34mm |
| Diameter | Mid-Size (32mm-39mm) |
| Dial Color | Mother Of Pearl |
| Bracelet Material | Stainless Steel |
| Case Material | Stainless steel |
| Watch Shape | Round |
| International Warranty | 24 months |
| Features | Date Complication |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance | 50m |
| Longines Watch Category | PERFORMANCE |