Shopping Bag
No products in the cart.
R31,000.00
The Longines Elegant collection epitomizes superior timekeeping and celebrates the best of the St Imier-based brand’s craftsmanship. This lady’s model measures a 30mm diameter and has been crafted from stainless steel. The perfectly round case and bezel hold an impeccable automatic movement at its center.
Out of stock
| Gender | Ladies |
|---|---|
| Watch Brand | Longines |
| Brand Collection | ELEGANT |
| Case Size | 29mm |
| Diameter | Small (<31mm) |
| Dial Color | White |
| International Warranty | 24 months |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 30m |
| Longines Watch Category | ELEGANCE |