Shopping Bag
No products in the cart.
R38,300.00
A silvery moon on a spring night; a star that glistens reaches its peak and then disappears. A symbol of passing time, living time and the moon that entrances us with its rounded, delicate lines the Longines PrimaLuna is a tribute to this silvery star. Its soft silhouette is enhanced by the exquisite purity of the dial and the whole is illuminated by a play of sparkling diamonds. Graceful, magical, this is a model that will seduce women who appreciate contemporary, sophisticated elegance
Out of stock
| Gender | Ladies |
|---|---|
| Watch Brand | Longines |
| Brand Collection | PRIMALUNA |
| Case Size | 30.5mm |
| Diameter | Small (<31mm) |
| Dial Color | White |
| Bracelet Material | Stainless Steel |
| Case Material | Stainless steel |
| Watch Shape | Round |
| International Warranty | 24 months |
| Features | Diamonds |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance | 30m |
| Longines Watch Category | ELEGANCE |