Shopping Bag
No products in the cart.
R34,500.00
The Présence collection remains true to the classic, timeless elegance that characterises the Swiss watch brand Longines. Its structured case with understated lines, will delight both men and women alike. Adorned with Roman numerals, its dial pairs elegance with legibility. All of these characteristics come together to make this line an essential part of the Longines collection.
1 in stock
| Gender | Mens |
|---|---|
| Watch Brand | Longines |
| Brand Collection | PRÉSENCE |
| Case Size | 38.5mm |
| Diameter | Mid-Size (32mm-39mm) |
| Dial Color | White |
| Bracelet Material | Leather |
| Case Material | Stainless steel |
| Watch Shape | Round |
| International Warranty | 24 months |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 30m |
| Longines Watch Category | ELEGANCE |